Tallinn

Vaatamisväärsused ja muuseumid

Mida teha Tallinnas

Siin lehel leiate huvitavat ja kasulikku infot nendest vaatamisväärsustest ja muuseumitest, mida tasub Tallinnas külastada. Kui soovite veelgi rohkem infot, siis palju vajalikku infot leiate VisitTallinn ametlikel kodulehel.

Jalutades läbi Tallinna Vanalinna võib vaid aimata selle linna huvitavat ajalugu ja kunagiste aegade müstilist atmosfääri. Räägitakse, et paljudes vanades majades kummitab veel praegugi. Tallinna Raekojaplatsil jalutades võib veel tänapäevalgi näha markeeritud kive, kus vanasti asusid piinapostid ja giljotiin.

Kui soovid tutvuda ka vaatamisväärsustega, mis vanalinna piirist välja jäävad siis kõige mugava moodus selleks on City tour hop on, hop off bussidega, mis väljuvad My City Hotel’ist umbes 200m kauguselt. Valida on kolme erineva marsruudi vahel.

Vanalinn

Kui ööbid My City Hotel’is, siis asudki ühe vaatamisväärsuse südames. Tallinna vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv keskaegne vanalinn. Selle vanimad müürid, tornid ja kirikud pärinevad 13. sajandist. Käänulised munakivitänavad viivad kaupmeeste majade, siseõuede ja käsitöötubadeni. Vanalinna jaguneb kaheks: Toompeaks, kus kunagi elasid riiki valitsenud aadliperekonnad, ja all-linnaks.

Vanalinnas asuvad vaateplatvormid, kust on maaliline vaade linnale ning soovitav on seal päikeseloojangut nautida. Kui kultuuriväärtuste vaatamisest kõht tühjaks läheb siis vanalinn pakub restorane igale maitsele. Vali lemmik ja naudi keskaegset õhustikku hubases miljöös. Vaata ka meie restorani soovitusi.

Kadrioru park

Kadrioru lossi projekteeris Itaalia arhitekt Niccolo Michetti tsaar Peeter I tellimusel. Lossis on Eesti väliskunsti muuseum ja selle lähedal asuvas Mikkeli muuseumi kunstikogus on mõned Rembrandti ofordid.

Kadriorus paikneb ka Eesti suurim kunstimuuseum Kumu, mille omapärane arhitektuur on vaatamisväärsus omaette. Muuseumis asub ainus Eesti rahvuskunsti kogu, kuid vahelduvad näitused toovad külastajateni taieseid ka mujalt maailmast.

Rocca al Mare Vabaõhumuuseum

Asub Tallinnas mereäärses Rocca al Mares. Seal asub omamoodi küla, kus saab tutvuda Eesti 18.-20. sajandi maa-arhitektuuri ja eluoluga. See ei ole mitte ainult ajalooline väljapanek keskaegsest elust vaid pakub ka võimalust sellest kõigest osa saada – sõita kaarikuga, teha tutvust koduloomadega ja nautida pikniku vabas õhus. Nagu ühes õiges külas ikka, on siin kirik, kõrts, kool, veskid, pritsikuur jpm. Muuseumi 12 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid endistel aegadel erineva jõukusega pered. Tutvuge taluhoonete, tuule- ja vesiveskitega, kuulake rahvamuusikat ja tähistage rahvakalendri pühasid.

Okupatsioonimuuseum

2003. aastal avatud Okupatsioonide muuseumi püsiekspositsioon kajastab arenguid Eestis aastatel 1940-1991, mil Eesti oli vaheldumisi okupeeritud Nõukogude Liidu, Saksamaa ja veelkord N. Liidu poolt.

Tallinnas on palju huvitavat, vaata veel, milliseid vaatamisväärsusi külastada.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info andmete töötlemise ja küpsiste kasutamise põhimõtete kohta. Nõustun