Tallinn City center at night. Picture by Inga Jaanson
Old Town at winter time. Tallinn, Estonia. Picture by Toomas Volmer
Beautiful Kadriorg Park. Picture by Toomas Volmer
View to the Tallinn´s Old Town. Picture by Allan Alajaan
Beautiful city center of Tallinn, Estonia. Picture by Ave Rand
Kadriorg Park. Picture by Ain Avik
View to the Tallinn Old town from the sea. Picture by Toomas Volmer

Muuseumid ja vaatamisväärsused Tallinnas

Mida teha Tallinnas

Siin lehel toome välja muuseumid ja vaatamisväärsused Tallinnas, mida kindlasti külastada tasub. Rohkem informatsiooni leiate VisitTallinn ametlikul kodulehel. Tallinnas on palju huvitavat!

Jalutades läbi Tallinna Vanalinna, võib vaid aimata selle linna huvitavat ajalugu ja kunagiste aegade müstilist atmosfääri. Räägitakse, et paljudes vanades majades kummitab veel praegugi. Tallinna Raekoja Platsil jalutades võib veel tänapäevalgi näha markeeritud kive, kus vanasti asusid piinapostid ja giljotiin.

 

Kui soovid tutvuda ka vaatamisväärsustega, mis vanalinna piirist välja jäävad, siis kõige mugavam moodus selleks on City tour hop-on, hop-off bussidega. Need väljuvad My City Hotel’ist umbes 200m kauguselt. Valida on kolme erineva marsruudi vahel.

Tallinna vanalinn

Kui ööbid My City Hotel’is, siis asudki ühe vaatamisväärsuse südames. Tallinna vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv keskaegne vanalinn. Selle vanimad müürid, tornid ja kirikud pärinevad 13. sajandist.

 

Käänulised munakivitänavad viivad kaupmeeste majade, siseõuede ja käsitöötubadeni. Vanalinn jaguneb kaheks: Toompeaks, kus kunagi elasid riiki valitsenud aadliperekonnad, ja all-linnaks.

 

Vanalinnas asuvad vaateplatvormid, kust on maaliline vaade linnale ning soovitav on seal päikeseloojangut nautida. Kui kultuuriväärtuste vaatamisest kõht tühjaks läheb, siis vanalinnas leidub restorane igale maitsele. Vali lemmik ja naudi keskaegset õhustikku hubases miljöös. Vaata ka meie restorani soovitusi.

Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseum asub Tallinnas mereäärses Rocca al Mares. Seal asub omamoodi küla, kus saab tutvuda Eesti 18.-20. sajandi maa-arhitektuuri ja eluoluga.

 

See ei ole mitte ainult ajalooline väljapanek keskaegsest elust vaid pakub ka võimalust sellest kõigest osa saada – sõita kaarikuga, teha tutvust koduloomadega ja nautida pikniku vabas õhus. Nagu ühes õiges külas ikka, on siin kirik, kõrts, kool, veskid, pritsikuur jpm. Muuseumi 12 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid endistel aegadel erineva jõukusega pered.

 

Tutvuda saab taluhoonete, tuule- ja vesiveskitega, kuulata rahvamuusikat ja tähistada rahvakalendri pühasid.

Kadrioru Kunstimuuseum, loss ja park

Kadrioru lossi projekteeris Itaalia arhitekt Niccolo Michetti tsaar Peeter I tellimusel. Lossis on Kadrioru Kunstimuuseum. Selle lähedal asuvas Mikkeli Muuseumi kunstikogus on mõned Rembrandti ofordid.

 

Kadriorus paikneb ka Eesti suurim kunstimuuseum Kumu, mille omapärane arhitektuur on vaatamisväärsus omaette. Muuseumis asub ainus Eesti rahvuskunsti kogu, kuid vahelduvad näitused toovad külastajateni taieseid ka mujalt maailmast.

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu

2003. aastal avatud Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi püsiekspositsioon kajastab arenguid Eestis aastatel 1940-1991, mil Eesti oli vaheldumisi okupeeritud Nõukogude Liidu, Saksamaa ja veelkord Nõukogude Liidu poolt.

 

Muuseumi eesmärk on harida ja kaasata Eesti inimesi ning külalisi – innustada kõiki mõtlema lähimineviku üle, tunnetama vabaduse haprust, seisma vabaduse ja õigluse eest.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. LISAINFO NÕUSTUN